Organizujemy dla Państwa:
  Rafting po Dunajcu, filmowanie i robienie zdjęć widokowych
  Wyprawy piesze i rowerowe z przewodnikiem w góry ,
  Podchody w terenie - podział na grupy, poszukiwanie ukrytych w terenie punktów orientacyjnych,
  Wczasy odchudzające: aqua fitnes, masarz całego ciała lub wyszczuplający częściowy,konsultacja kosmetologiczna,
  Indywidualne konsultacje dietetyczne ,indywidualne ustalenia jadłospisu ,treningi personalne,
  Wypożyczalnia rowerów górskich oraz elektrycznych,
  Spływy kajakowe i pontonowe Przełomem Dunajca,
  Nauka jogi i tańca / kurdyjskie, bałkańskie, myśliwskie, góralskie ,
  Jazda autami terenowymi, robienie zdjęc widokowych,
  Ognisko z kapelą w plenerze ,
  Organizacja zielonych i białych szkół,
  Wypożyczalnia / narty, ślizgi, rowery, leżaki , instruktor jazdy na nartach,
  Urządzenia rekreacyjne /batut czterostanowiskowy, ciuchcia dla dzieci/
  Imprezy okolicznościowe w chacie góralskiej /Szkolenia/ oraz jadła góralskie np/baranina, kwaśnica , kotlet gazdy, kapusta góralska.itp
  Pomoc w organizacji wypraw w góry szlakami Pienin z przewodnikiem, wyjazdy po okolicy i Słowacji, spływ Dunajcem.
   

 
Atrakcje Szczawnicy i okolic
 
UZDROWISKO SZCZAWNICA - leży u stóp góry Bryjarki, w bezpośrednim sąsiedztwie Pienińskiego Parku Narodowego, w malowniczej dolinie Dunajca. Ze wszystkich stron wznoszą się górskie zbocza, pokryte iglastymi i modrzewiowymi lasami. Uzdrowisko posiada 12 źródeł wód mineralnych. Wody te to szczawy wodorowęglanowe, sodowe, jodkowe, bromkowe bogate w sole mineralne i liczne mikroelementy.
 
Do najbardziej znanych zaliczyć można:
  "Stefan" - zalecany w schorzeniach dróg oddechowych niezalecany przy nadkwasocie żołądka.
  "Magdalena" - zalecana w schorzeniach dróg żółciowych i przy zaparciach.
  "Jan"- zalecany w schorzeniach dróg oddechowych i nadkwasocie żołądka
  "Szymon" - zalecany przy niedokrwistości u rekonwalescentów
  w lato możliwość wynajmu leżaków i podziwiania przepięknych krajobrazów,
   
 
   
 
Spacerując po Szczawnicy można odnaleźć liczne budowle XVIII - XIX w. wiecznej architektury zdrojowej między innymi noszącej cechy stylu szwajcarskiego oraz rzadkie już domy góralskie, niektóre z unikatowymi herbami - godłami rodów szczawnickich. Coraz większą popularnością cieszy się ostatnimi czasy turystyka rowerowa. Jej rozwojowi służą przygotowane trasy rowerowe o różnym stopniu trudności i liczne wypożyczalnie rowerów górskich. Często odwiedzane jest pieszo-rowerowe przejście graniczne w Pieninach, umożliwiające zwiedzenie słowackich Pienin, pobliskiej Leśnicy czy wycieczkę do Czerwonego klasztoru brzegiem Dunajca.

Z zainteresowaniem turystów spotkały się także nowo otwarte przejścia piesze w Jaworkach i Szlachtowej. Pobyt w Szczawnicy to doskonała okazja do poznania przyrody Pienińskiego Parku Narodowego, zwiedzenia zamków w Czorsztynie i Niedzicy, a także możliwość kąpieli i uprawiania sportów wodnych w pobliskim jeziorze czorsztyńskim. Jedną z największych atrakcji turystyczno-krajobrazowych Szczawnicy jest przełom Dunajca, ale więcej o tym do przeczytania niżej. Myślę że pobyt w Szczawnicy przyniesie każdemu wiele niezapomnianych chwil oraz sprawi, że będziecie chcieli wrócić tu jeszcze raz. Poniżej znajdziecie Państwo kilka z niektórych atrakcji, które sprawią, że pobyt będzie jeszcze bardziej atrakcyjniejszy i wyjątkowy. Jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie.
     
 
Spływ Dunajcem - na flisackiej tratwie to niezwykłe spotkanie z dziką, niezmienioną od tysiącleci przyrodą - jedna z największych atrakcji turystycznych Europy. Jednocześnie to najlepszy sposób na zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego. Tradycja spływu sięga pierwszej połowy XIX wieku. Drewnianą tratwą zbudowaną z połączonych ze sobą wąskich łódek, płyniemy głębokim i krętym kanionem. Widoki roztaczające się wokół, zapierają dech w piersiach, zmieniając się w bardzo szybkim tempie.

W trakcie podróży flisacy barwnie opowiadają o Pieninach, przytaczając legendy o Janosiku. Sezon trwa od maja do października. Początek trasy spływu to przystań Sromowce-Kąty. Tratwami flisackimi pokonuje się 7 pętli w czasie zależnym od stanu wody - od 2,5 do 3 godzin. Przystań końcowa to Szczawnica Niżna. Na życzenie klienta zamawiamy bilety na spływ Dunajca.

 
     
 
Kolej Krzesełkowa - Jedną z niewątpliwych atrakcji Szczawnicy jest czteroosobowa wyprzęgana kolej krzesełkowa Palenica, usytuowana w centrum miasta, nieopodal dworca PKS. Już po 3 minutach jazdy koleją można znaleźć się na samym szczycie Palenicy (722 m n.p.m.). Stanowi on latem świetny punkt wypadowy dla wędrówek pieszych i rowerowych, skąd rozciągają się malownicze widoki na Pieniny z Trzema Koronami i Sokolicą oraz na Tatry Słowackie z wyraźnie widoczną Łomnicą. Od wiosny do jesieni przy górnej stacji kolei czynna jest bardzo popularna zjeżdżalnia wózkowa.

Zimą zapraszamy na Palenicę wszystkich miłośników białego szaleństwa. Znajdują się tam stoki o różnym stopniu trudności, od polanek dla początkujących na stokach Szafranówki wraz z trzema wyciągami orczykowymi, poprzez rynnę snowboardową, aż po trasę dla zaawansowanych narciarzy Palenica I oraz nową tzw. "trasę rodzinną " Palenica II. Wszystkie trasy są sztucznie śnieżone i utrzymywane przez maszyny do uprawy śniegu.

Na górze Palenicy można skorzystać również z naszego Baru "Groń" gdzie można zjeść gorący posiłek, oraz wypić gorącą herbatę lub kawę. Przy barze znajduje się również wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.
     
     
Strona główna | Dom "Trzy Korony" | Bar "Groń" | Atrakcje | Karta dań | Kontakt i lokalizacja
© DOM " TRZY KORONY " - Szczawnica, noclegi, pieniny. Realizacja: Verakom